MOPA Mutfak, bir ürün markasıdır. Türkiye'de ilk defa birçok ahşap ürün arasında mutfak üretmek yerine, yalnızca mutfak üretmek fikri ile yola çıkan Mopaş A.Ş., marka tescil yöntemi ile modüler mutfak üretiminde markalı satış fikrini de ilk ortaya koyan firmalardandır.

1980'li yıllarda ivme gösteren toplu konut üretiminin geliştirdiği yeni mutfak anlayışı ve bu alanda doğurduğu talep, bu sektörü yakın izleyen MOPA camiasının mutfağı tek başına bir konu olarak ele almasını ve bu konu üzerinde organize olmasını gerektirdi.

1984 - 1987 yıllarında, başta İstanbul Ataköy olmak üzere, yılda yaklaşık 1000 mutfak gerçekleştirmenin arkasından, Ankara Kavaklıdere ve İstanbul Göztepe'de açılan mutfak showroomları ile yaygın pazarlamanın ilk adımları atıldı. 1988'de MOPA mutfak olarak resmi marka tescili alınarak yalnızca mutfak satan mağazalar zinciri meydana getirmeye ağırlık verilmeye başlandı.

1991 yılından itibaren kurulan yan firmalar ve yapılan partnerlik anlaşmalarıyla ankastre mutfak cihazları, fonksiyonel evyeler, aydınlatma elemanları, kulp, laminat tezgah ve duvar panoları, MOPA Mutfak projelerinde kullanılmak üzere bayi ağına dağıtılmaya başlandı. Bu yolla toplu konut projeleri yanı sıra, tek mutfak taleplerini de karşılayabilen ve yıllık 12000 mutfaklık modüler bir üretim sistemi oturtuldu.

MOPAŞ A.Ş. sonraki yıllarda yaptığı eklentilerle bilgisayar kontrollü makinelere geçerek üretimde otomasyona geçişte büyük mesafe kaydetti. böylelikle üretim kalitesinde, kapasitede ve kontrol mekanizmalarında verimliliğini üst düzeye çıkarttı.

MOPA MUTFAK ailesi artık Türkiye'nin dört bir yanında ve Kıbrıs'ta mutfak satış mağazalarında sizlere konusunda uzman mimar, tasarımcılar, ağaç end. mühendisleriyle, ehil üretim ve montaj kadrolarıyla hizmet götürüyor. MOPA mutfak sektöründe Türkiye'nin mutfak markasına Başkent'ten açılan penceredir.

NEDEN MODÜLER MUTFAK

Modüler mutfak gövde, kapak, taç, baza, tezgah, duvar panosu, süpürgelik, aksesuar vs. elemanlardan oluşan farklı ölçülere sahip modüllerin bir araya getirilmesiyle her mutfak ölçüsü ve formuna göre bambaşka dizayn ve tarzlarda tasarlanmaktadır. mimari bir bakış açısı ve profesyonelce tasarlanmış mutfaklar kullanıcılarına kolaylık, konfor ve mutluluk sağlamaktadır. mutfağınızın yapısına göre farklı sistem, tel raf ve kiler sepetleri, kalkar, katlanır ve daha birçok kapak açma yöntemleri modüler mutfağın nimetlerindendir. ileri teknoloji ile üretilmiş ürünlerin farklı bütçelere göre düşünülmüş seçenekleri aslında teknik olarak bir kalite farklılığı da içermez. ve en önemlisi size hazırlanan projenin tutarı içerinde kullanılan modül ve ürünlerin liste fiyatlarının toplamından oluşur. bu da satın almadığınız ürünün tutarını asla ödemediğiniz anlamına gelir.

Mutfağınız metreyle alınacak bir kumaş veya metrekareyle tanımlanacak bir halı değil, fonksiyonları olan, işlevsel hizmet üreten, sizi tanımlayan sizden bir parçadır.

NEDEN ANKASTRE ÜRÜN

1990' lı yılların başında Türk tüketicisi ankastre ürünlerle tanıştı. mutfakta farklı renkleri ve estetik tasarımıyla mobilya ve beyaz eşya ürünleri arasında mükemmel uyumu yaratan ankastre ürünler hızla yaygınlaşmaya başladı.

Ankastre ürünler özel olarak tasarlanmış dolap, tezgah vs. mobilyalar ile birlikte kullanılabilmektedirler. Dolayısıyla solo cihazlar (normal beyaz eşyalar) ankastre cihazlar yerine kullanılamazlar. Ayrıca ankastre cihazlar mobilyaya gömülerek kullanıldıkları için mutfağınızın çizgisine çok iyi uyum sağladığı gibi, montaj aşamasında mobilya ile arasında boşluk kalmadığından kir oluşumunu önler ve mutfağınızda hijyen bir ortam sağlamış olur. Estetiğe önem verenler için soğutucular, yıkama grupları, pişiriciler, ocaklar ve davlumbazlar ankastre cihaz çeşitlerinde mevcuttur.

MUTFAK İÇİN DETAYLAR

planlama ve dekorasyon işi profesyonel bir mutfakçının yardımına ihtiyacınız olduğunu gösterir. güvenebileceğiniz bir firma ile çalışmalısınız. bunun için mağazanın konumu, teşhir kalitesi, profesyonel tavır, verilen ön hizmet ve bilgilendirme size rehber olacaktır. sizin talep ve zevkleriniz doğrultusunda mutfağınızın ölçüsü alınıp rölevesi çıkarılarak estetik ve işlevsel projelendirme yapılacaktır. mutfağınızın size özel olmasını istiyorsanız mutfakçınızla mümkün olduğunca fazla iletişim içinde olmalısınız.kullanım alışkanlıklarınız ,cihaz tercihleriniz, aksesuar kullanımı konusundaki yöneliminize ilgili olarak bilgilendirin . böylelikle mutfağınız daha çok sizin için size özel olacaktır.

Mutfakçınız bir planlayıcı olarak proje ve ödeme koşullarında mutabık kaldıysanız sizin içinde bir dosya hazırlamalı. nasıl bir mutfağa sahip olacağınızla ilgili tüm detaylar bu dosyada belirtilmelidir.

Siparişiniz gerçekleşmiş ve size daha önce bildirilen süre içinde modüller tedarik edilerek gelmiştir; yaşamınıza renk katacak mutfağınız ehliyetli ellerde montajı yapılarak size teslim edilecektir. mutlu mutfağınızı güle güle kullanın.


    

facebook